Možnosti trávení volného času v  oblasti Novomlýnských nádrží

Volný čas a zajímavosti v okolí Novomlýnských nádrží

Přímo v obci Dolní Věstonice je možnost navštívit expozici regionálního muzea Mikulov v budově bývalé radnice, kde jsou vystaveny a zmapovány historické vykopávky z okolí. Právě zde se našla socha Věstonická Venuše, která proslavila tuto lokalitu.
Zřícenina hradu Děvičky, která se nachází asi 3 km od penzionu a nabízí příjemný výlet pro celou rodinu.

 

 

Město Lednice

Město Lednice Vás opět vrátí do přírody - ve zdejším zámeckém parku, který vybudovali jako své letní sídlo Lichtenštejnové a který je zapsán v seznamu chráněných památek UNESCO, stejně jako celý Lednicko Valtický areál. Při příjemných procházkách rozlehlým zámeckým parkem můžete využít plavbu lodí po vodních kanálech a navštívit tak minaret nebo Janohrad.

Areál zámku Lednice

Město Mikulov

Mikulovský renesanční zámek je dominantou města Mikulov vzdáleného 10 km od penzionu. V Mikulově můžete navštívit celou řadu dalších pamětihodností jako Svatý kopeček, Kozí hrádek, Dirichštejnskou hrobku, kostel sv. Václava, kostel s. Jana Křtitele, kostel sv. Šebestiána, projít si naučnou stezku v židovské čtvrti nebo navštívit bohaté expozice související s vinařstvím.

Město Mikulov

Novomlýnské nádrže

Komplex Novomlýnských nádrží nabízí příjemné procházky v kteroukoliv roční dobu. Pro vášnivé rybáře je zde možnost sportovního rybolovu.  Pod Pálavskými vrchy se nachází tři nádrže, které jsou v rybářské literatuře označovány jako Dyje 5, 6 a 7. Jejich velikost a úživnost z nich dělají jedny z nejlepších rybářských revírů a co se týká velikostí a množstvím kaprů, tak asi i nejlepší v ČR.

Město Valtice

Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou staveb z první poloviny 19. stol., jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere a Dianin chrám. Valtice a víno je nerozlučné spojení – místo konání Vinných trhů, ve sklepeních zámku najdete Národní salón vín.

Město Valtice