Rodinné vinařství

Restaurace a penzion Hájovna

Rodina Padalíkova

Věnujeme se výrobě kvalitních vín pod vlastní značkou. Zkušenosti získané dlouholetou praxí zúročujeme při výrobě jakostních a přívlastkových vín. Hlavním technologem je Dušan Padalík starší, který působí v oboru přes 40 let.

Naše rodina obhospodařuje 3,5 ha vlastních vinic. Roční objem produkce se pohybuje do 6000 lahví.

Skvělá odrůdová vína

Pro letošní rok jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku vín i o vína z produkce vinařů z blízkého okolí Dolních Věstonic. Hrozny pochází z vinic okolních obcí, zejména z oblasti kolem Novomlýnských jezer. Technologie výroby je založena na okamžitém a šetrném zpracování zdravých a kvalitních hroznů. Po odkalení jsou mošty zakvášeny čistými kulturami kvasinek a celý proces kvašení probíhá v nových nerezových nádobách s možností řízení kvasných teplot. Cílem vinařství je vyrábět skvělá odrůdová vína z oblasti pod Pálavou, která jsou svou kvalitou určena pro milovníky vín.

Degustační prostory

Sklep nabízí ochutnávku a posezení u lahodného moravského vína. K tomuto účelu je vyhrazena degustační místnost, kde můžete plně ocenit kouzlo našich jakostních a přívlastkových vín z vlastní produkce.

Kapacita vinného sklepa je 30 osob a lze využít také možnost rautu, který vám rádi zajistíme z kvalitných druhů uzenin, sýrů, vepřového i kuřecí masa a zeleniny.

Objednávky degustace na tel. 606 175 871

40

let zkušeností

3

hektary vlastních vinic

6000

roční objem lahví

30

kapacita vinného sklepa