Aktivity v okolí

Restaurace a penzion Hájovna

Dolní Věstonice

Přímo v obci Dolní Věstonice je můžete navštívit expozici regionálního muzea Mikulov v budově bývalé radnice, kde jsou vystaveny a zmapovány historické vykopávky z okolí. Právě zde se našla 11 centimetrů vysoká soška Věstonické venuše, která proslavila tuto malou obec po celém světě.

Asi 3 km od našeho penzionu se nachází zřícenina hradu Děvičky nabízející příjemný výlet pro celou rodinu.

Mikulov

Neméně lákavou historickou památkou je město Mikulov, vzdálené 10 km od Dolních Věstonic. Známé je především v období Pálavského vinobraní, které se koná každý rok v září a navštíví jej bezmála 60 tisíc návštěvníků. Mikulov je protkán historickými uličkami s nezamenitelnou atmosférou. Dominantou města je zámek z 16. století a Svatý kopeček s kaplí, považovaný za významné poutní místo.

Pálava

Naše restaurace se nachází v bezprostřední blízkosti CHKO Pálava, známé především díky pravěkým nalezištím a Věstonické venuši. Celou oblastí vede červená turistická trasa z Mikulova do Pavlova, přes nespočet vinic a hradních zřícenin – Sirotčí hrádek, Kozí hrádek a nejvíce oblíbený Dívčí hrad.

Lednice

Město Lednice Vás opět vrátí do přírody – ve zdejším zámeckém parku, který vybudovali jako své letní sídlo Lichtenštejnové a který je zapsán v seznamu chráněných památek UNESCO, stejně jako celý Lednicko-valtický areál. Při příjemných procházkách rozlehlým zámeckým parkem můžete využít plavbu lodí po vodních kanálech a navštívit tak Minaret nebo Janohrad

Novomlýnské nádrže

Komplex Novomlýnských nádrží nabízí příjemné procházky v kteroukoliv roční dobu. Pro vášnivé rybáře je tu možnost sportovního rybolovu. Pod Pálavskými vrchy se nachází tři nádrže, které jsou v rybářské literatuře označovány jako Dyje 5, 6 a 7. Jejich velikost a úživnost z nich dělají jedny z nejlepších rybářských revírů a co se tyká velikosti a množsví kaprů, tak asi i nejlepší v ČR.

Novomlýnské nádrže poskytují návštěvníkům také vyjížďky na parníku, půjčovnu lodí a šlapadel, wake boardovou dráhu nebo návštěvu zábavního parku Aqualand Moravia. Tyto atrakce se nacházejí v oblasti Pasohlávek a kempu Merkur, 10 minut autem od penzionu.

Valtice

Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. Ve sklepeních zámku najdete Národní salón vín. K zámku patří rozsháhlý areál s parkem a řadou staveb z první poloviny 19. století, jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere a Dianin chrám.

Aqualand Moravia

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, s jedinečným výhledem na Mušovská jezera.